kameje.cz | O Autorce

O AUTORCE

Od malička mne fascinovali starožitnosti. Vyrůstala jsem ve starém domě, který byl plný věcí po mých předcích. Zrcadlo ve stylu vídeňského baroka, masivní stůl s mramorovou deskou, mosazné vázy, památník z roku 1906, knihy o hudbě a umění…to všechno bylo součástí pokojíčku malé slečny i dospívající dívky a je tomu tak i dnes. Minimalismus nemá v mém světě místo. Ráda chodím na blešáky, sbírám starožitné brože, miluji staré vily s věžičkami a Hercula Poirota.

Obdivuji řemeslo a zručnost českého národa. Pokud si chci pořídit něco nového – ať už oblečení, šperk, nábytek či nádobí – vnímám především samotné lidi, kteří za výrobou stojí. Každý z nich si zaslouží rozvíjet svoji dílnu a svůj talent a živit se tím, co milují a co dělají skutečně dobře. Skleněné kameje a kameny pro mě tedy vyrábí česká firma z Jablonce a já se tak mohu podílet na tom, že česká bižuterie neupadne příliš snadno v zapomnění.

Jsem majitelkou několika historických kostýmů z dílny mé sestry Kateřiny a často v nich vyrážíme na dobové slavnosti u nás i v zahraničí.

Mám vystudovanou konzervatoř v Plzni a vystupuji se souborem středověké hudby Elthin, kde hraji na rozličné dobové nástroje.

Oficiální stránky Kameje.cz © 2020

Autor: Ing. Dagmar Bejčková, DiS

Webdesign: Tomáš Cajthaml

www.grafikacajthaml.cz